Ev Temizliği ile Günlük Meditasyonunu Tamamlayabilirsin

1.ADIM

meditasyon

 

Ev temizliği ile terapinin ortak noktası odaklanmadır. Gündelik sıkıntılarını bir kenara koymaya çalış. Zihnini tamamen boşalt. Kendini rahat hisset. Eve ve kendine odaklan. Dikkatini topla ve “Yapabileceğimin en iyisini yapacağım.” diye düşün. Her zaman ev temizliğine böyle başlamak daha faydalı olacaktır.

 

2.ADIM

evde meditasyon

 

Ev temizliği hareketli meditasyonun dışında aynı zamanda semboliktir. Temizlik sırasında hem evdeki hem kendimizdeki fazlalıkları atmış oluruz. Bu nedenle bu konuda ayrıntıcı düşünmek her zaman fayda sağlar. Günlük yaptığınız ev temizliğinin dışında daha detaycı düşün. Evi en ince ayrıntısına kadar göz önüne getir. Özellikle ev temizliği sırasında nadir görülen o dipleri düşün.

 

3.ADIM

sirke ile ev temizliği

 

Yaptığın sıradan temizliklerden farklılaş. Standartlarından kurtul. Organize ettiğin ve planlı gittiğin bir ev temizliği seni kesinlikle rahatlatacaktır. Her zaman nereden başlayıp nereden bitiriyorsan tersten git. Bu zihnini meşgul edecektir. Aynı zamanda başka bir şeye odaklanmanı engelleyip tamamen ev temizliğine konsantre olmanı sağlayacaktır. Bunu planlarken zamanın nasıl geçtiğini bile fark etmeyeceksin.

 

4.ADIM

doğan dezenfektan

Bu adımları dikkate alıp, doğru takip ettikten sonra harekete geçme zamanı. Bu şekilde ev temizliği yaptığın zaman ev temizliği aktivitesiyle daha yaralı bir terapi yöntemi olduğunu anlayacaksın. Ev temizliği bu şekilde sadece iş olmaktan çıkıp bir hem ruhsal hem fiziksel egzersiz haline gelip daha fazla rahatlamanı sağlayacaktır.

 

 

Web Tasarım